Vereshchytsia Trail

Bicycle
 • Складність

  простий
 • Length

  3.3 km
 • Duration

  2.5 hours
 • Село Верещиця

  img

  Маршрут стартує на околиці села Верещиця, яке розташоване в долині правої притоки річки Верещиці – Верешки. Річка Верещиця є найбільшою водною артерією на Розточчі, що несе свої води до Дністра, а далі – у Чорне море. Її назва пов’язана із вересовими пустощами, які в давнину займали значні площі на північній околиці села.

  Перша згадка про село є в документі 1437 року.

 • Урочище "Прислін"

  img

  Мандруючи стежкою вздовж узлісся, виходимо до військового цвинтаря в урочищі Прислін, що є відрогом Гаврилової гори. Назва його походить від укріплень-прислонів, з яких контролювалися давні шляхи. Прислони були знищені під час татарських нападів. Під Прислоном стояла дерев’яна церква, збудована у XVI ст., а біля неї цвинтар. Церкву знищено в 1939 році під час першого виселення села. Після Другої світової війни тут був табір німецьких військовополонених. Тепер на місці їх поховання стоїть хрест із написом: “Страх Божий – то мудрість, відступ від злого – то розум”.

  Від цвинтаря звертаємо праворуч і східцями стрімко піднімаємося догори на лісову галявину, на якій представлена велика кількість рідкісних рослин, що занесені до Червоної книги України.

 • Урочище "Вовча Яма"

  img

  Кілька разів круто звиваючись, стежка веде до урочища Вовча Яма. Це яр завдовжки 1,5 км, схили якого покриті буковим лісом. Біля вершини яру залишився закинутий колодязь, викопаний громадою села Верещиця у XIX ст. для отримання води у посушливі роки. Тоді глибина колодязя сягала 30 м.

 • Букові ліси

  img

  Від колодязя стежка пролягає частиною Гаврилової Гори з буковими та грабово-буковими лісами.

  Відтак спускаємося дорогою вниз по схилу яру-дебри та потрапляємо на невеличку галявину, оточену сосновим лісом. Природних соснових лісів на Розточчі майже не залишилось. Більшість їх у центральній частині Розточчя насаджено у середині ХХ ст.

  Мандруючи лісом, повертаємось на початкову точку маршруту – рекреаційно-відпочинковий осередок “Верещиця”. Тут є можливість цікаво відпочити, розпалити багаття, порибалити або скупатись.

In the territory of the national park it is forbidden:

Deviation from the route.

Damage to natural objects.

Breeding hearths in places not designated for this purpose, smoking when passing through forests.

Felling and damage to trees plucking flowers, collecting medicinal plants.

Hunting for animals, destruction of their habitats.

Catching fish by any means.

Stay with firearms.

Territory littering, noise.