Музей старожитностей “Оселя Розточчя”

Лют 02 2021 Published by under

Чи знаєте ви, що таке терниця, веретено, мотовило, жорна, щітка для чесання льону - рубель, ночви, масничка, макітра….?
А як використовувати ці знаряддя? 

Вам обов’язково потрібно потрапити до музею старожитностей, аби дізнатися і на власні очі побачити, які знаряддя допомагали у побуті та господарстві нашим пращурам. А також предмети для народних ремесел –  гончарства, ткацтва, деревообробки та бондарного виробництва.   

Колекція сумок бабусі місцевої мешканки

Контакти: 

03259 3-31-35, 096 714 18 53 - Марія

Як доїхати:

У селі Дубровиця - поворот на полігон. Тією поганою дорогою слід підніматися чотири кілометри і, не заїжджаючи на сам полігон, двічі повернути праворуч. Так ви потрапите до урочища Мочари, де розташований осередок відпочинку "Оселя Розточчя", і там - музей.

Коментарі Вимкнено до Музей старожитностей “Оселя Розточчя”

Музей Яворівського розпису

Лют 03 2021 Published by under

Яворівський розпис виник у XVIII столітті та має свої давні традиції. Найчастіше він використовувався для прикрашання скринь.  Також застосовувався яворівський розпис і на дерев'яних іграшках кониках, метеликах, пташках, візочках, виготовлених з дерева з оригінальною конструкцією, механікою для кожної забавки, які за задумом були прості, реалістичні, привабливі. Як правило, орнамент складався з рослинних і геометричних мотивів.

Музей історії художніх ремесел Яворівщини діє при Художньому професійно-технічному училищі імені Йосипа Станька.  Репрезентує багаторічне надбання майстрів і відомих випускників училища різних періодів. В експозиції музею вироби із дерева, рогози, металу. Основу експонатів становлять дерев'яні вироби, виконані усіма видами різьби, але акцент робиться на яворівську різьбу, основоположником якої вважають Йосипа Станька. 

Яворівський розпис вирізняють характерні елементи - квіти, ружі, зірки, віночки, качечки, кривульки, цяточки, рисочки. І переважно - зелений, жовтий, червоний кольори.

Контакти:

Львівська область
Яворівський район
смт Івано-Франкове
площа Ринок, 13 (ІІ корпус Художнього професійно-технічного училища)

Тел.: +38 (03259) 3-33-73

Коментарі Вимкнено до Музей Яворівського розпису

Еколого-просвітницький центр

Лют 03 2021 Published by under

Екоцентр Яворівського національного природного парку – так звана відправна точка знайомства із  регіоном Розточчя. Тут отримаєте цікаву інформацію про  природоохоронні території, багатство флори та фауни, історію краю, культуру та побут місцевих жителів.

Тут є сучасний мультимедійний конференц-зал на 50 осіб для проведення семінарів, нарад, конференцій, презентацій, уроків тощо.

 

Також в еколого-просвітницькому центрі працює кабінет біорізноманіття, який знайомить з ландшафтами, типовими і рідкісними видами рослинного і тваринного світу регіону Розточчя.

Бібліотека із широким спектром наукової, природничої та еколого-виховної літератури. 

Є екологічний клас для проведення занять із шкільною та студентською молоддю, а також майстер-класи з яворівського розпису.

У музейних кімнатах історичних знахідок зібрані предмети різних історичних віків. Тут ви побачите і наконечники від стріл скіфів, і бойові сокири готів, і персні часів Київської Русі та багато цікавих предметів вжитку різних епох. А також зброю, автентичний одяг, оригінали документів, світлини воїнів часів І-ІІ Світових воєн. Ці експонати – "живі свідки" жорстоких бойових дій, які відбувались на сучасній території парку, були знайдені під час пошукових експедицій.

Контакти:

м. Яремче, вул. В. Стуса, 6 Івано-Франківська обл. Україна 78500

+38 03259 3 31 35

 

Коментарі Вимкнено до Еколого-просвітницький центр