Крехівські святині

Лют 02 2021 Published by under

Найвідомішим історико-сакральним об’єктом  Розточчя є Святомиколаївський Василіанський монастир  (XVII-XVIII ст.) у селі Крехів. У XVI ст. ченці Йоіл та Сильвестр заснували печерну церкву. На початку XVII ст. Станіслав Жолкевський дає дозвіл на будівництво монастиря. Спочатку монастир був дерев'яний, потім, розбагатівши, ченці побудували оборонні стіни – грамоту-дозвіл видав сам король Корбут Вишневецький.

Нині монастирський комплекс об’єднує: церкву св. Миколая, дзвіницю, корпуси келій, господарські будівлі та давні оборонні мури з вежами.

З Крехівським монастирем пов'язані імена Богдана Хмельницького, Петра Дорошенка та Івана Мазепи. 

Щорічно монастир відвідують тисячі паломників, найбільше збирається на відпустовий празник  22 травня  (свято перенесення мощей святого Миколая з Мир Лікійських до Барі, в народі "теплого Миколая").

  • img
  • img
  • img
  • img

Коментарі Вимкнено до Крехівські святині

Селище Івано-Франкове

Лют 03 2021 Published by under

Селище засноване як торгове містечко Янів на магдебурзькому праві ще у 1611 р. На поч. ХХ ст. Янів отримав статус „курортного” завдяки ставам, які донедавна, і до нині є одним із улюблених місць відпочинку на Розточчі.

Центральна площа селища поєднує храмові святині - Троїцький костел (1614 р.), Храм Вознесіння Господнього (1831 р.), Собор св. Володимира (1992 р.), та деякі збережені кам’яниці на площі Ринок (ХІХ-ХХ ст.).

Селище здавна славиться яворівською різьбою по дереві, цінні роботи зберігаються у музеї художніх виробів із дерева місцевого Художньо-професійного училища.

Костел Пресвятої Трійці

Коментарі Вимкнено до Селище Івано-Франкове

Духовно-історичний комплекс Страдецької гори

Лют 03 2021 Published by under

Це городище ХІ–ХІІІ ст., там оповитий легендами печерний монастир того ж часу з комплексом природних і штучних печер і гротів. 

Головний вхід у печери оформлений у вигляді брами-каплиці з фігурою скорботної Матері Божої (перша половина ХХ ст.). Поруч – церква Успіння Пресвятої Богородиці на городищі (заснована вірогідно ХІ ст., відома з 1416 р., була оборонною, перебудована у XVIII ст. та 1920-х рр.); Хресна дорога, оформлена сучас­ною монументальною скульптурою. 

Коментарі Вимкнено до Духовно-історичний комплекс Страдецької гори