Старовікові ліси у Верещиці

Тра 19 2021 Published by under

У Яворівському парку можна по-особливому відчути силу природи у старовікових лісах. Це ділянки лісів, які тривалий період розвивалися без жодного втручання людей. Кажуть, що саме в таких місцинах ростуть найстаріші дерева планети. А ще праліси є чудовим місцем для багатьох рідкісних видів тварин, грибів і рослин.

Старовікові букові ліси Розточчя площею 384,81 га увійшли до Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.

Якщо не втручатися у букові ліси - вже за 50-100 років вони перетворяться на праліси

Коментарі Вимкнено до Старовікові ліси у Верещиці

Урочище Біла скеля

Лют 02 2021 Published by under

Просто посеред лісу зустрічаємо піщаний кар’єр – скелю, яка височіє між деревами. 

Вона складена вапнистими пісковиками з вмістом скам’янілих клубнів літотамнієвих водоростей та ервілієвих черепашок (ервілії – молюски, що жили у теплих тортонських і сарматських морях мільйони років тому).

"Біла скеля" це унікальний науковий об’єкт посеред лісу. На схилах гори часто можна зустріти вужа та прудку ящірку. З цікавих представників флори тут зростають: цибуля гірська, анемона лісова, віхалка гіляста (регіонально рідкісні види), сонцецвіт звичайний, а на заболочених ділянках біля підніжжя білозір болотяний, пальчатокорінник травневий (орхідея, занесена до Червоної книги України).

Скеля вкладена вапнистими пісковиками з вмістом скам’янілих клубнів літотамнієвих водорості та ервілієвих черепашок (ервілії – молюски, що жили у теплих тортонських і сарматських морях мільйони років тому).

  • img
  • img
  • img
  • img

Коментарі Вимкнено до Урочище Біла скеля

Центр розведення та збереження нащадків диких коней тарпанів

Лют 02 2021 Published by under

Такий центр – єдиний в Україні. Тут живуть коники нащадки диких коней-тарпанів, які завезені з Розточанського парку народового (Республіка Польща).

У центрі перебуває 6 коней: дорослих кобил звати Тіберія, Турна, Міка, Тіна, Таврія і жеребець Троль.

Раніше коней з ознаками диких тарпанів використовували на різних сільськогосподарських роботах. Це коні, які найбільшою мірою зберегли ознаки зниклого тарпана.

Знаходиться у відпочинковому осередку “Оселя Розточчя”. Тут можна покататися на конях верхи. Також тут працює музей старожитностей і можна замовити обід із місцевої кухні - яворівський пиріг та борщ.

На конях можна покататися верхи
"Оселя Розточчя" - таємне місце серед лісу.
Нащадки диких коней

Контакти: 

03259 3-31-35, 096 714 18 53 - Марія

Як доїхати:

У селі Дубровиця - поворот на полігон. Тією поганою дорогою слід підніматися чотири кілометри і, не заїжджаючи на сам полігон, двічі повернути праворуч. Так ви потрапите до урочища Мочари, де розташований осередок відпочинку "Оселя Розточчя", і там - Центр.

Коментарі Вимкнено до Центр розведення та збереження нащадків диких коней тарпанів

Барвінкова бучина у Верещиці

Лют 02 2021 Published by under

Зелено-бузковий килим розстеляється у лісах села Верещиця у середині квітня.  Саме в цей час можна спостерігати за неймовірної краси цвітінням барвінкової бучини. До речі, мало кому відомо, що барвінок малий – отруйна рослина, яка використовується у фармакології, тварини його не поїдають. Це вічнозелений напівкущик, який часто утворює суцільні зарості на десятках гектарів. Він є однією з улюблених декоративних  рослин українців, широко використовується в обрядовості.

  • img
  • img
    Тарас Гіпп
  • img
  • img

Коментарі Вимкнено до Барвінкова бучина у Верещиці