Головний Європейський вододіл

Лют 02 2021 Published by under

Ось тут ви в точці поміж двома морями – Чорним та Балтійським. 

Річки, які наповнюють басейни Чорного та Балтійського морів, беруть початок на Розточчі. Тож не дивно, що Яворівський національний природний парк називають територією "між двох морів".

До Чорного моря мчать води Дністра – річки Верещиця з допливами Ставчанки і Старої ріки. А Балтійське море наповнене водами понад 10 річок, які стартують з нашого парку. Це: Рата, Біла, Мощанка, Деревенка, Червонець, Кислянка, Свиня, Млинівка, Брюховичанка, Полтва, Марунка, річка Шкло та інші.

Маршрут "Головним Європейським вододілом" проходить по так званому "хребті", де можна милуватись унікальним серед ландшафтів парку – ландшафтом Дубровицьким. Тут можна побачити найбільші на Розточчі абсолютні висоти – 370-400 метрів, крутизна схилів сягає 20-60 градусів. Територія покрита переважно буковими і грабово-буковими лісами. Зустрічаються ділянки з сосновими лісами, а у долинах рік поширені угруповання з вільхи сірої та чорної.

Вододіли Розточчя одночасно були відвічними шляхами сполучень – сталими магістралями, якими проходили торговельні шляхи. У XVII-XVIII ст. вододіл перетинав "королівський тракт" – важливий історичний шлях зі Львова до Варшави. Увагу мандрівників привертає хрест, який є свідком виселення жителів навколишніх сіл під час створення Яворівського військового полігону. А покинуті фруктові сади, лелече гніздо на старій груші навіюють думки про те, що колись тут вирувало життя.

Коментарі Вимкнено до Головний Європейський вододіл

Каскад озер “Чорні озера”

Лют 02 2021 Published by under

"Чорні озера"  – це три гарних ставки з абсолютно чорною водою. А зумовлено це торф'янистим дном та вистиланням дна шишками вільхи. Якщо помити руки у цій воді, шкіра буде м’якою, наче після крему. Серед трав'янистих рослин звертає на себе увагу грушанка круглолиста. Також у цих околицях зростає рослина-хижак росичка, яка своїм соком заманює і поїдає комах.


CC BY-SA 4.0, Вікісховище

Якщо помити руки у воді озера - вони будуть наче зволожені кремом. Це пояснює особливий хімічний склад води.

Коментарі Вимкнено до Каскад озер “Чорні озера”

Рекреаційні водойми на Верещиці

Лют 03 2021 Published by under

На території відпочинкового осередку "Верещиця" повноцінно функціонують дві водойми: в одній можна купатися, кататися на човнах та катамаранах, а на іншій ловити рибу. 

Водойма для спортивно-любительської риболовлі облаштована риболовецькими містками та літніми піднавісами. Щорічно тут зариблюють озеро. Водойму для купання впорядковують, облаштовують пляж, душові, вбиральні.

Деталі, оренда альтанок та будинків: 03259 3-31-35096 46 00780 - Ірина (Яворівський район, Львівська область, село Верещиця)

Коментарі Вимкнено до Рекреаційні водойми на Верещиці

Заповідник “Розточчя”

Лют 03 2021 Published by under

Тут розпочинають свій шлях річки і потічки, які стікають у Дністер, а потім прямують до Чорного та Балтійського морів. Розточчя розташоване на Головному європейському вододілі.  На території заповідника рельєф горбистий. Тут протікають такі річки, як Верещиця та її притока Ставчанка.

У заповіднику представлена унікальна лісова та болотна рослинність. Тут збереглися природні ліси, де сосни, дуби, буки, ялиці, смереки, явори, граби, ясени, клени, в'язи та липи ростуть разом.

Особливістю Розточчя є те, що на цій території велике різноманіття птахів. Вони тут мешкають або гніздяться, або ж прилітають зимувати. А також зупиняються під час міграції перелітних птахів. Тож завжди гарною ідеєю є приїхати до Розточчя з біноклем, аби спостерігати за пернатими. 

Особливістю Розточчя є те, що на цій території велике різноманіття птахів. Вони тут мешкають, або гніздяться, або ж прилітають зимувати. А також зупиняються під час міграції перелітних птахів. Тож завжди гарною ідеєю є приїхати до Розточчя з біноклем аби спостерігати за пернатими.

Коментарі Вимкнено до Заповідник “Розточчя”